ka6

Jak walczyć z katarem u noworodka

Przyjście na świat wyczekiwanego dziecka to niesamowite przeżycie dla młodych rodziców. Zaczyna się dla nich nowe życie, pełne dotychczas nieznanych wrażeń, ale także obowiązków. Wraz z pociechą przychodzą niestety trudne chwile, na które każdy młody rodzic powinien się ubezpieczyć.

Największym koszmarem mamy i taty jest choroba ich dziecka. Wielu z nich można z łatwością uniknąć, jednak katar to coś, co na pewno spotka maleństwo nie raz i nie dwa. Warto więc postarać się, aby wyprawka dla noworodka posiadała odpowiednie przedmioty potrzebne do walki z nim. Przede wszystkim należy mieć odpowiedni komplet ubranek, aby można było dziecko ubierać „na cebulkę”. To jest bardzo ważna część profilaktyczna. Co jednak należy zrobić, jeśli jednak katar dopadnie szkraba?

Przede wszystkim nie należy panikować. Katar u noworodka wbrew pozorom to nie koniec świata. Należy jednak pamiętać, że zdecydowana większość medykamentów dostępnych na rynku nie jest przeznaczona dla tak młodych ludzi. Tak naprawdę jedynym preparatem, który możemy kupić w aptece bez obawy o ewentualne skutki uboczne jest woda morska.

ka6

Oprócz niej warto wypróbować domowe sposoby na katar. Wśród nich są między innymi:

- olejki eteryczne,
- duża ilość płynów z dodatkiem witaminy C, najlepiej naturalnej,
- syrop z cebuli i cukru,

a oprócz tego należy pamiętać o dobrym ogrzewaniu szkraba.

Jeśli katar jednak nie przejdzie szybko to nie wolno go ignorować. Szybka wizyta u lekarza może uchronić od bardziej niebezpiecznych dla zdrowia chorób.

Artykuł powstał przy współpracy z
http://troskaozdrowie.pl/