6996690148_119c95232d_k

Leczenie homeopatyczne

Choroba afektywna dwubiegunowa to schorzenie, gdzie mogą przeplatać się stany depresyjne i maniakalne lub jeden z tych elementów. Występują tu epizodycznie stany, pomiędzy nimi występują przerwy bez jakichkolwiek objawów choroby. Choroba najczęściej dotyka młodych ludzi, objawy często się nawracają.

Bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie dolegliwości, by podjąć odpowiednie kroki w leczeniu. Postępy w leczeniu zależne są od ścisłej współpracy z lekarzem prowadzącym. Oczywiście stosowane jest tutaj leczenie farmakologiczne, mogą być użyte leki homeopatyczne. Inną choroba, która stwarza wiele problemów to łupież pstry. Jest bardzo uciążliwy, objawia się czerwonymi lub różowymi plamkami.

6996690148_119c95232d_k

Nie leczony może stanowić bardzo poważny problem, ponieważ plamki będą się zlewały w duże płaty, które później się łuszczą. Łupież pstry to po prostu grzybica wywołana drożdżakami. Są one częścią naturalnej mikroflory człowieka, występują na skórze, jednak w niektórych przypadkach wymykają się spod kontroli i wywołują chorobę.